Diş Beyazlatma (Bleaching)

Dişlerin yapısında oluşan reklendirme giderme işlemidir. Bu uygulamalarla birlikte dişlerin rengi birkaç ton açılabilmektedir Uygulama lazerle yapılmaktadır.

Sağlıklı ve beyaz dişler, estetik açıdan oldukça önemlidir. Daha beyaz dişlere sahip olmak için uygulanan diş beyazlatma işlemlerine talep, son yıllarda oldukça artmıştır. Diş beyazlatma, dişlerin yüzeyindeki mine yapısında oluşan renklenmelerin çeşitli jeller yardımıyla giderilmesi işlemidir. Peki, diş beyazlatma işlemi nedir? Diş beyazlatma ne kadar sürer? Merak edilen tüm detayları bu yazımızda derledik.

kağıthane diş beyazlatma, bleaching

Niçin Diş Beyazlatmaya İhtiyaç Duyulmakta?

Diş beyazlatma nasıl yapılır sorusundan önce, diş beyazlatma ihtiyacı neden duyulur sorusunu yanıtlamak gerekir. Dişler, estetik görüntünün önemli bir parçasıdır. Beyaz dişler, hem sağlıklı görünür hem de mükemmel bir gülüşü tamamlar. Fakat çevresel ve genetik faktörlerden ötürü bazen dişler beyazlığını kaybedebilir. Kişi ağız hijyenine ne kadar dikkat ederse etsin, dişlerindeki renklenmelerden kurtulamaz. İşte bu durumda yapılması gereken şey, diş beyazlatma işlemidir.

Dişler Neden Beyazlığını Kaybeder?

Pek çok kişi tarafından araştırılan sorular diş beyazlatma nedir? ve dişlerin beyazlığını kaybetme nedenleri nelerdir? sorularıdır. Her bireyin saç rengi ve göz rengi gibi, diş rengi de kendisine özgüdür. Diş renklerinde beyazdan griye kadar büyük bir renk aralığı vardır. Fakat pek çok farklı sebepten ötürü, dişler sararabilir ve lekelenebilir. Sararmış ve beyazlığı kaybetmiş olan dişler, estetik açıdan kötü bir görüntüye yol açar.

Dişlerin beyazlığını kaybetmesinin en büyük nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Ağız bakımına özen göstermemek
  • Sigara kullanımı
  • Çay, kahve gibi boyayıcı maddeler
  • İlaç ve kimyasallar
  • Sudaki flor miktarı

Tüm bu sebepler, dişlerin zamanla lekelenmesine ve sararmasına yol açar. Dişin içine nüfuz eden ve fırçalama ile gitmeyen lekeler, Kağıthane diş beyazlatma işlemi ile tamamen ortadan kaybolur.

Diş Beyazlatma Güvenli Midir?

En çok merak edilen sorulardan birisi de, diş beyazlatma zararlı mıdır sorusudur. Diş beyazlatma, diş minesindeki renklenmeleri ağartmak için uygulanan bir işlemdir. Bir diş hekimi tarafından yapılan diş beyazlatma işleminin, hiçbir zararı yoktur. Sadece işlem yapılan kişide geçici bir hassasiyet oluşabilir.

Diş Beyazlatma Etkisi Ne Kadar Sürer?

Diş beyazlatma işlemi, kalıcı bir işlem değildir. İşlemin etkisi, birkaç aydan 3-4 yıla kadar sürebilir. Burada önemli olan, bleaching yaptıran kişinin yeme-içme ve ağız hijyeni alışkanlıklarıdır. Dişleri kolayca lekeleyebilen kahve, çay, şarap gibi içeceklerin çok tüketilmesi, beyaz dişlerin ömrünü kısaltır. Diş bakımına ve yeme-içme alışkanlıklarına dikkat eden kişilerde ise, dişlerin beyazlığı daha uzun sürer.

Diş beyazlatma işlemi yaptırmak isteyen kişiler, işlemden sonraki beyazlık kalıcı mıdır diye merak ederler. Bu işlem kalıcı olmasa da, beyazlığın ömrünü uzatmanın yolları vardır. Dişleri düzenli fırçalamak, ağız hijyenine dikkat etmek ve boyayıcı gıdalardan uzak durmak, dişlerinizdeki beyazlığın süresini arttıracaktır.

Diş beyazlatma (bleaching) ile ilgili bütün soru ve randevu için bize ulaşın!