Estetik Diş Hekimliği (Gülüş Tasarımı)

Estetik gülüş ve estetik diş hekimliği uygulamaları kavram olarak hayata yerleşmiştir. Daha mutlu ve sağlıklı gülüş adına çeşitli diş tasarımları yapan diş hekimleri, günlük yaşamda kişilerin daha öz güvenli davranmalarını sağlıyor. Dişlerde oluşan gözle görülür bozukluklar kişilerin sosyal yaşamını olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle artık diş estetiği ihtiyacı, tercih edilen ve kendi alanını oluşturan bir diş problemi haline gelmiştir.

diş estetiği, kağıthane gülüş tasarımı

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği bilindiği gibi sadece dişlerin yapısına uygulanan bir uygulama değildir. Sağlıklı gülüş ya da estetik gülüş sadece diş problemi değildir.

Diş estetiği için;

  • Gülüş tasarımı
  • Diş dolgusu
  • Çene estetiği
  • Çene bozuklukları tedavisi
  • Diş eti tedavisi
  • Diş kaplama
  • Diş düzeltme ve dolgu

Bu işlemler dişlerin bütün olarak güze gözükmesini sağlar. Birçok hasta bu işlemler arasında ihtiyacı olan yöntemler konusunda estetik diş hekimliği uzmanlarından yardım isteyebilir. Bu konuda alanında uzman kişilerden yardım alınmalıdır.

Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

Sağlıklı bir diş yapısı için Kağıthane estetik diş hekimi tarafından yapılan bazı uygulamalar vardır. Bu uygulamalar arasında hasta öyküsü dinlenmesi önceliklidir. Gerek duyulması halinde panaromik röntgen çekilebilir. Oluşan rahatsızlıklar ve gözle görülmeyen çürüklerin tespit edilmesi ile öncelikli olarak hasta bölge tedavi edilir. Bunun yanı sıra diş eti ve çene problemleri için ayrı bir işlem süreci uygulanır. Tedavi sonrası diş kaplaması ya da implant gibi uygulamalar için ölçüler alınır.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı öncelikle kişinin kendine güvenle gülmesini sağlayan işlemler sürecidir. Bu süreçte önemli olan hastanın mutluluğunu saklamak zorunda kaldığı sorunları ortadan kaldırmaktır. Bu anlamda yapılan her işlem dikkatli olarak, hastaya özel tasarlanır. Yeni bir görünüme kavuşan hastalar, gülüşleri ile yeniden doğar. Hastaya uygulanan gülüş tasarımı problemlerin ortadan kaldırılmasına yöneliktir.

Gülüş Tasarımı ve Diş Kaplama

Diş kaplama, kırık dişlere dolgu uygulaması, çürük dişlere dolgu ve yamuk dişlerin düzeltilmesi gülüş tasarımında olması gereken özelliklerdir. Tedavi ile sağlığına kavuşan dişler, gülüş tasarımı ile sağlıklı gülüşlere dönüşür. Diş sağlığı ve diş estetiği bu anlamda bir bütündür.

Bilim teknoloji ve sanatın birleşmesiyle, sağlıklı ve doğal güzellikte bir gülüş için bize ulaşın!