Zirkonyum Kaplama Nedir?

 

Hem ön dişlerde kullanılabilecek kadar estetik olmaları hemde arka dişlerde kullanılabilecek kadar sağlam olmaları sebebiyle güvenle tercih edilen diş ve diş çevresi dokularında biyolojik uyumlu bugüne kadar ulaşılabilen yüksek kaliteye sahip üründür.

Zirkonyum Kaplama

zirkonyum diş kaplama

Diş kaplamalar arasında yer alan zirkonyum kaplama porselen olarak uygulanan kaplama yöntemleri arasında yer alır. Metal destek kullanılarak ya da metal destek olmadan uygulanan diş kaplaması tercihe göre değişmektedir. Estetik gülüş tasarımı adına kullanılan kaplama zirkonyumdur. Peki, zirkonyum kaplama nedir ve nasıl yapılır?

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Zirkonyum diş kaplama metal desteksiz olarak uygulanan ve zamanla siyah görünüme neden olan metal desteklerde oluşan problemlerin olmadığı bir kaplama türüdür. Beyaz madde olarak doğal diş yapısını bozmayan zirkonyum diş kaplama çeşitleri metal destek bulunmayan kaplamalar arasında yer alır ve bu özelliği ile tercih sebebidir. Doğal görünüm isteyenler ve diş estetiğine önem verenler için kullanılmaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Ömrü Nedir?

Tercih edilen zirkonyum diş kaplama ömrü diğer kaplamalara göre daha uzun ömürlüdür. Bunun nedeni ışığı geçirmesi, metal destek kullanılmaması ve dişin doğal yapısına uyum sağlaması. Bazı kaplama çeşitleri zamanla yıpranır ya da formunu kaybeder. Kirliymiş gibi bir görünüme sebep olur. Zirkonyum diş kaplamasında ise bu tür sorunlar gerçekleşmez. Metal yansımalarda oluşan gümüş rengin siyahlaşması gibi olumsuz görüntülerle karşılaşılmaz. Diş etine uyumlu yapısı, doğal görünümü bozmaması kullanım kolaylığı adına önemlidir.

Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları

Zirkonyum diş kaplama eski kaplama yöntemlerinden biraz farklıdır. Günümüzde estetik, doğallık ve güzellik ön plandadır. Bu nedenle olabildiğince yeni gülüş tasarımları zirkonyum kaplama için geliştirilmektedir.

Zirkonyum avantajları;

  • Kişinin öz güvenli olmasını sağlar
  • Sağlıklı gülüş sunar
  • Estetik görünüm sağlar
  • Parlak diş yapısına sahip olunur
  • Işığı geçirme özelliğiyle matlık oluşmaz
  • Siyah metal rengi gibi rahatsızlık vermez
  • Diş etine rengi itibari ile uyum sağlar
  • Yapaylıktan uzaktır
  • Doğal görünüm katar

Bu özellikleri, uygun zirkonyum diş kaplama fiyat teklifi ile tercih edilmesi için yeterli bir sebeptir.

Zirkonyum Diş Fiyatları

zirkonyum diş kaplama kağıthane

Diş denildiğinde Kağıthane zirkonyum diş kaplama gibi uygulamaları başarıyla yapan işinin uzmanı kişiler gelmektedir. Zirkonyum kaplama ile ışık geçirgenliği sağlayın ve en iyi işlemi dişlerinize uygulayın. Daha uzun süreli kullanım için zirkonyum malzemeden yapılan kaplamanın beyaz yapısını tercih edebilir, tamamen doğal bir görünüme kavuşarak gülümseyebilirsiniz.